Merhaba, kanalıma hoşgeldiniz

İnternetin doğuşuna ve gelişimine şahit olan bir kuşağın üyesiyim. Bu dünyanın bir parçası olmak kaçınılmaz ancak doğru adımları atmak da önemli. Ben de nihayet kendi Youtube kanalımı açtım; TriTekno’ya hoş geldiniz.

Her şey bundan yaklaşık bir sene kadar önce Boğaziçi Ventures ortaklarından ve Netmarble EMEA Yönetim kurulu Başkanı Barış Özistek ile bir yemek yerken başladı. Bana “senin neden bir Youtube kanalın yok” diye sordu, “güzel içerik üretiyorsun, kendini dinletiyorsun, çok geç kalmışsın.”

Aslında bu uzun süredir kafamda olan bir projeydi. 2013 yılında iki kızım ile Çocukya adında bir site kurmuştum, amacımız çocukların dünyasına ait ne varsa çocukların gözünden inceleme videoları çekmekti. Hata şuydu ki Youtube’da bir kanal açmak yerine sıfırdan bir web sitesi kurmuştum. Daha ortada kanal fikri bile yokken bu adımı doğru atmış olsaydık bol bol slime videosu çekip, Barbie bebek incelemesi yapacaktık 🙂 Her işte bir hayır varmış demek ki 🙂

Doğru içerik kadar, doğru ekip de önemli. Barış’a bu konuda çekincemi iletince, “Bizim grupta şirketlerimizden CCMediaHouse adında bir ajansımız var ve bu işle ilgileniyor” dedi. Böylece başlayan macera, yaklaşık bir sene sonra, nihayet gerçeğe dönüştü. TriTekno adını verdiğim Youtube kanalımı nihayet açtım.

TriTekno adını latince üç anlamına gelen Tri ifadesinden alıyor zira mottosu “Teknoloji ile Yaşam, Fikir ve Gelecek”

TriTekno teknolojinin dokunduğu tüm alanlar üzerine, odağına insanı ve düşünceyi yerleştirerek, içerik üretmek için kurulmuş bir Youtube kanalı. Güncel ve yenilikçi başlıkları, her şeyin gaz ve toz bulutu olduğu zamanlardan başlayarak ele alan ve dinleyici kitlesi için sadece tüketim değil, fikir zenginliği yaratmayı hedefleyen bir yayın politikasına sahip.

Bu dünyanın jargonu ile “Arkadaşlar kanalıma hoş geldiniz. Lütfen kanalıma abone olmayı ihmal etmeyin :)”

İşte ilk videomuz, her türlü eleştiri ve yorumlarınızı bekliyoruz.

Bir cevap yazın