Yoksa kanalıma hâlâ abone olmadınız mı?

14 Ocak 2020 itibariyle açılan kişisel Youtube kanalım için ilgi çekeceğini düşündüğüm başlıklarda içerik üretmeye devam ediyorum. Yoksa kanalıma hâlâ abone olmadınız mı? Bu yazı kişisel tecrübelerimi paylaşmak ve sizi ikna etmek için yazıldı 😉

“Merhaba, kanalıma hoş geldiniz” ifadesi bir Youtube videosunun açılış raconu haline geldi. Bir de kapanış raconu var, “Bu videomu beğendiyseniz…. abone olmayı unutmayın.”

İşin doğrusu ben pek böyle şeyleri seven birisi değilim. Hayatında ilk defa şehirli zengin çocuğu gören masum köylü kızı edasıyla poz verilerek oluşturulan kapak görselleri, yapmacık espriler… Maalesef hepsini tecrübe etmek zorunda kaldım.

Bu senenin Ocak ayında çıktığım bu yolu ve neler hedeflediğimi daha önce yayımladığım bir blog yazımda paylaşmıştım. Bu süreç içinde çeşitli deneyimler kazandım, sevdiğim dostlarımın, arkadaşlarım ve izleyicilerden gelen öneri ve eleştirileri dikkate aldım ve yolda bazı şeyleri değiştirdim. Her geçen gün yeni şeyler öğrenmek, bunları hayata geçirmek öğrenmeye rağmen hatalar yapmak bu işin hem keyifli hem ders veren noktaları.

Bugüne kadar en çok izlenen videolarda “Kriptoparalar ile nasıl zengin olunur?” açık ara önde. Normal bir durum, kim hızla zengin olmak istemez ki? 😉 Henüz izlemediyseniz buraya bırakalım.

Zengin olmaya giden dikenli yolların ardından en çok izlenen video ise “Bir Şahıs Şirketi Kurmak: Neden ve Nasıl?” Youtube’a gitmeye üşenirim derseniz, buyrun buradan izleyin.

Bu süreç içinde videolarımı önce CC Media House stüdyosunda çekiyorduk ancak pandemi süreci başlayınca kesenin ağzını biraz açıp evde bu çekimleri yapmak için gerekli yatırımları yaptım. İş yatırım yapmakla keşke bitse! Her videoda yeni şeyler öğrenirken, kimi zaman öğrendiğim hataları tekrarlamak ne çok acı vereni oldu. Ama genel kanı doğru yolda olduğum. Daha iyisini yapmak için sürekli çaba içindeyim.

Bu vesileyle en son videomu da buraya ekleyerek bir hasbihal yazısını daha sonlandırayım. Unutmadan; “Yoksa kanalıma hâlâ abone olmadınız mı?” 🙂

2 Yorum

  1. Ali DuramazCevapla3 Temmuz 2020@00:12 

    Abi slm öncelikle benim üzerimde sahıs sirketi var 1 ay yada1. 5ay kullandılar sonra ben erken kapattım usulsüzlük cezası verildi asıl sorum bana baska vergi borcu gelir mi ben o arkadaşlara sordum faturalardan gelir ve gider dengeli olduğu için gelmez dedi ama

    • Ahmet UstaCevapla5 Temmuz 2020@09:36 

      O dönemde verilen veya verilmeyen beyanlardan çeşitli vergi borçları çıkabilir. Ayrıca sahte evrak ve benzeri işler yapıldıysa daha ağır cezalar söz konusu olabilir. Acilen bir mali müşavire danışmanız lazım.

Bir yanıt yazın